معرفی کراس اوور چینی SEM DX3

معرفی کراس اوور چینی SEM DX3

شاید این روزها نمایشگاه خودروی لس‌آنجلس نگاه‌ها را به خود معطوف کرده باشد اما 11638 کیلومتر آن‌طرف تر و در گوانگژوی چین نیز رویداد خودرویی دیگری در حال برگزاری است. خودروساز چینی South East Motor با یک کراس اوور کامپکت جدید به نام DX3 که توسط پینین فارینای ایتالیا طراحی شده در این نمایشگاه حضور یافته است. نسخه‌ی تولیدی این خودرو اوایل امسال و به فرم پیش‌نمایشی کانسپت هم نام در نمایشگاه پکن دیده شده بود و حالا مدل جدید آماده‌ی حضور در جاده‌های چین است.

sem-dx3-02

sem-dx3-03

sem-dx3-04

sem-dx3-01

در حقیقت این دومین باری است که این دو شرکت با یکدیگر همکاری دارند. بار اول سال پیش بود که کراس اوور بزرگ‌تر DX7 با طراحی پینین فارینا پدیدار شد. این شاسی‌بلند به عنوان “اولین شاسی‌بلند چینی با طراحی ایتالیایی” توصیف شد. هم‌اکنون با سفارش‌های ماهانه‌ی 10 هزار دستگاهی که کمپانی هدف‌گذاری کرده به دنبال موفقیتی تجاری است. SEM و پینین فارینا برنامه‌هایی برای طراحی و تولید کراس اوورهای زیاد در 5 سال آینده در بازار چین دارند.

sem-dx3-06

sem-dx3-09

sem-dx3-08

پینین فارینا که تحت تملک ماهیندرای هند قرار دارد تنها اقدام به کپی از DX7 نکرده چراکه 75 درصد کراس اوور کوچک‌تر DX3 از برادر بزرگ خود متفاوت است و این تفاوت هم در بیرون و هم در کابین خودرو دیده می‌شود. این خودرو اسپورت‌تر و جوان‌پسندتر به نظر می‌رسد. زیر کاپوت قلب آهنین توربو با حجم 1.5 لیتری وجود دارد که به گیربکس 5 سرعته ی دستی یا CVT متصل می‌شود.

sem-dx3-05

sem-dx3

sem-dx3-07

sem-dx3-10

motor1

دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *