معرفی رسمی کانسپت پژو Instinct، زیبا و هوشمند

معرفی رسمی کانسپت پژو Instinct، زیبا و هوشمند

مدت کوتاهی پس‌ازاینکه یک تصویر از کانسپت پژو Instinct افشا شد، حالا پژو این کانسپت را رسماً در کنگرهٔ جهانی موبایل (MWC) در بارسلونا معرفی کرده است. تاریخ به ما نشان داده است که پژو همواره شیوهٔ ساخت کانسپت‌های بسیار جذاب را می‌داند اما متأسفانه این کانسپت‌ها به‌ندرت به خط تولید راه پیدا می‌کنند. حال اینستینکت (غریزه) هم یکی از همین خودروها است. در این کانسپت با هدف ارائهٔ تجربهٔ رانندگی متصل‌تر از قبل، فناوری‌های جدیدی بکار رفته است.

peugeot-instinct_concept-3

کانسپت Instinct در نمای بیرونی از ظاهر بسیار زیبایی برخوردار است که ترکیبی از استایل خاص پژو با تکنولوژی بوده و به گفتهٔ پژو جهت به حداقل رساندن مصرف سوخت، به آئرودینامیک آن نیز بسیار توجه شده است. یکی از ویژگی‌های جالب کانسپت Instinct این است که غیر از استفاده از دوربین بجای آینه‌های جانبی معمولی، دوربین‌های دیگری هم درون چراغ‌های جلو نصب شده‌اند مسیر پیش رو را اسکن کرده و ارتباط مستقیمی با سیستم‌های کمک‌رانندهٔ متعدد خودرو برقرار می‌کند.

peugeot-instinct_concept-2

peugeot-instinct_concept-0

کانسپت پژو Instinct در بیرون بیشتر به یک خودروی استیشن یا شوتینگ بریک شباهت دارد درحالی‌که درهای آن به شیوهٔ موسوم به خودکشی باز می‌شود. با باز شدن این درها، فضای داخلی با تکنولوژی بالایی پدیدار می‌شود که کنترلرهای فیزیکی بسیار کمی در آن بکار رفته است. در عوض یک صفحه‌نمایش لمسی 9.7 اینچی در کنسول مرکزی نصب شده که بخشی از سیستم آیندهٔ i-Cockpit پژو است.

peugeot-instinct_concept-2017-1024-08

peugeot-instinct_concept-2017-1024-21

peugeot-instinct_concept-2017-1024-22

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این کانسپت شیر نشان، قابلیت تماماً خودران آن است؛ اما بااین‌حال راننده هر وقت که بخواهد می‌تواند کنترل خودرو را به دست گیرد که این کار از طریق نمایشگرهای لمسی نصب شده در کابین صورت می‌گیرد. همچنین صندلی‌های این ماشین نیز برای بهترین استفاده از سیستم رانندگی خودران بهینه‌سازی شده است به‌گونه‌ای که پشتی آن‌ها برای استراحت سرنشینان به‌طور کامل خوابیده و درصورتی‌که کاربر بخواهد رانندگی کند به حالت نشسته درمی‌آید.

peugeot-instinct_concept-2017-1024-25

peugeot-instinct_concept-2017-1024-28

peugeot-instinct_concept-2017-1024-10

peugeot-instinct_concept-2017-1024-11

peugeot-instinct_concept-2017-1024-17

یکی دیگر از ویژگی‌های برجستهٔ کانسپت پژو Instinct، استفاده از فناوری‌ای است که اصطلاحاً «اینترنت در اشیاء» نامیده می‌شود. این سیستم که با رابط ابری Artik سامسونگ کار می‌کند، با دستگاه‌های مختلف کاربر همگام می‌گردد. همچنین خودرو می‌تواند سبک رانندگی راننده را نیز تشخیص داده و تنظیمات را با توجه به نیازهای کاربر و نوع رانندگی او انجام دهد. این تنظیمات می‌تواند شامل مواردی چون تغییر حالت رانندگی، روشنایی داخلی، سیستم صوتی و صندلی باشد.

peugeot-instinct_concept-2017-1024-18

peugeot-instinct_concept-2017-1024-12

peugeot-instinct_concept-2017-1024-19

peugeot-instinct_concept-20

علاوه بر این، کانسپت Instinct توانایی تغییر رفتار خود با توجه به آنچه که راننده می‌خواهد را هم دارد. به‌عنوان‌مثال، زمانی که راننده به ورزشگاه رفته است، خودرو می‌تواند داده‌ها را از ساعت هوشمند او گرفته و جهت بازگشت به خانه خود را برای ارائهٔ یک سواری راحت و آرامش‌بخش تنظیم کند. علاوه بر این، جهت اطمینان از عدم فراموشی قرارهای ملاقات یا جلسه‌ها، سیستم ناوبری ماشین می‌تواند با لیست کارهای راننده یکپارچه شود.

peugeot-instinct_concept-2017-1024-0f

peugeot-instinct_concept-2017-1024-02

peugeot-instinct_concept-2017-1024-0b

هنوز اطلاعات بسیار کمی از مشخصات فنی این کانسپت هوشمند اعلام شده است اما میدانیم که کانسپت Instinct مجهز به قوای محرکهٔ پلاگین‌هیبریدی است که خروجی کلی آن 300 اسب بخار قدرت است. این کانسپت تا تاریخ 2 مارس در کنگرهٔ جهانی موبایل در بارسلونا به نمایش درمی‌آید و به‌احتمال‌زیاد چندی بعد شاهد نمایش مجدد آن در نمایشگاه خودروی ژنو نیز خواهیم بود.

[دانلود ویدئو]

دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *